ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκαν στο κλειστό Γυμναστήριο ”ΔΥΟ ΑΟΡΑΚΙΑ” οι σχολικοί αγώνες πετοσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων Ν. Ηρακλείου.

Το σχολείο μας συμμετείχε με τρεις (3) ομάδες κοριτσιών αποτελούμενες από τις παρακάτω μαθήτριες – αθλήτριες: Τραπιέρη Χριστίνα, Μάρκου Ελιζαμπέτα, Ρεΐζογλου Ειρήνη, Ρεΐζογλου Άννα, Μποτζάκη Παναγιώτα-Μυρτώ, Ρούτσι Μαριλίζα, Κοβογλανίδη Αντωνία-Χριστίνα, Λαρεντζάκη Νικολέτα, Όφερμανς Μαρία – Ελισάβετ, Μουντράκη Μαρία, Καλογεράκη Ιωάννα, Λεονταράκη Μαρία, Ρούτσι Τζοάνα, Κρασανάκη Ελένη, Παντερμαράκη Θεονύμφη, Μανιαδάκη Μαρία, Μάρκου Εριντιάνα, Στεφανάκη Μαρία, Στεφανάκη Ελευθερία, Τσικνάκη Ευαγγελία – Γαλήνη, Κοκκίδη Άννα, Κασαπάκη Ζωή, Κωνσταντινίδη Όλγα.

Σκοπός της συμμετοχής στους αγώνες είναι η προσπάθεια, η συνεργασία, η ομαδικότητα, η κοινωνικοποίηση και η ενασχόληση των μαθητών/τριών με τον αθλητισμό.

Τις μαθήτριες συνόδευσαν οι κυρίες Ψυλλάκη Μαρία, Ζλατιλίδου Στέλλα και ο γυμναστής Αμπατζής Βασίλης. Πολλά συγχαρητήρια!!